Neváhajte nás kontaktovať

RENOVATE

Rekonštrukcia kuchyne

Kvalitne realizovaná rekonštrukcia kuchyne dokáže výrazne zlepšiť kvalitu bývania. Rekonštrukcia kuchyne nezahŕňa len výrobu, dodanie a namontovanie novej kuchynskej linky. Rekonštrukcia kuchyne zahŕňa mnoho ďalších súvisiacich stavebných úkonov a inštalácií. Je nutná prípojka vody a odpadu ku kuchynskej linke, elektrický prívod a montáž zásuviek a vypínačov, niekedy aj úprava plynovej prípojky.

Celý kuchynský priestor upravíme podľa Vašich individuálnych prianí, poradíme a navrhneme Vám vhodné riešenia. K najbežnejším patrí vykonanie nových omietok a maľby v kuchyni, obloženie stien medzi kuchynskou linkou a za sporákom keramickými obkladačkami a pokládka novej podlahy, napr. dlažby alebo PVC. Zároveň Vám navrhneme, dovezieme a namontujeme kuchynskú linku vrátane napojenia drezu, digestora a odbornej montáže vstavaných spotrebičov.

Pri plánovaní kuchyne sa nerieši iba samotná kuchynská linka. Dôležitá je tiež jej nadväznosť na jedálenskú časť. Preto sa zaoberáme tiež voľbou vhodných podlahových krytín, výmaľby a dekorácií. Skrátka všetkým, čo je dôležité pre vytvorenie harmonického celku.

Paneláková kuchyňa

Veľké množstvo ľudí dnes rieši problém, ako z malej kuchyne v panelákovom byte vybudovať modernú kuchyňu, ktorá by zodpovedala dnešným štandardom. V čase výstavby panelových domov boli byty v nich vybavované veľmi jednoduchými kuchynskými linkami, ktoré sú dnes už úplne nevyhovujúce a na priestore, ktorý je malý či úzky.

Aj napriek obmedzeniam vieme kuchyne navrhnúť tak, aby bol priestor maximálne využitý a aby spĺňali najnáročnejšie predstavy ich majiteľov. Rovnako tak ako v tehlovom, tak aj v panelovom byte možno vytvoriť veľmi peknú a modernú kuchyňu, ktorá zodpovedá dnešným trendom bývania.

Spojenie kuchyne s obývacou izbou

Veľmi obľúbeným prvkom v bytových priestoroch je dnes spojenie kuchyne s obývacou izbou. Pri rekonštrukcii samozrejme zohľadňujeme vzájomnú previazanosť týchto dvoch miestností. Vstup z kuchyne do obývačky môže byť riešený buď len vyrezaním vstupného otvoru, alebo môžeme odstrániť celú deliacu priečku a celý priestor sa tak otvorí.

Renovácia kuchyne od A do Z

Rekonštrukcii kuchyne je potrebné venovať veľkú pozornosť, aby sa stala príjemným miestom, kde sa bude variť, stolovať a stretávať sa s ostatnými ľuďmi. Prestavba kuchyne v našom podaní, to je úplne individuálny prístup ku každému zákazníkovi a je sprevádzaný bohatými skúsenosťami v odbore.

Nech je Vaša predstava o novej kuchyni akákoľvek, neváhajte nás kontaktovať. Pomôžeme Vám ju splniť.

Celková rekonštrukcia kuchyne obyčajne obsahuje tieto práce:

 • demontáž starej kuchynskej linky a zariaďovacích predmetov
 • podľa požiadavky dispozície búranie niektorých priečok, napríklad špajze
 • inštalácia nových rozvodov vody, odpadu, elektriny a plynu
 • primurovanie alebo vymurovanie priečky, montáž zárubní a dverí
 • montáž sadrokartónového podhľadu
 • úprava odvetrania, inštalácia rozvodov vzduchotechniky
 • vykonanie nových omietok a vymaľovanie
 • obloženie stien kuchynskými obkladačkami alebo mozaikou
 • vyrovnanie podlahy samonivelačnou stierkou
 • pokládka keramickej dlažby vrátane okrajového sokla (alebo PVC)
 • montáž zásuviek, vypínačov, svietidiel
 • montáž drezu, batérie, digestoru
 • dodávka a inštalácia elektrospotrebičov, doplnkov a zariaďovacích predmetov
 • celkové upratovanie

Koľko stojí rekonštrukcia kuchyne?

Aby ste mali okamžitý prehľad o približnej cene za prerábku, pripravili sme pre vás jedinečnú projektovú kalkulačku s predpripravenými položkami podľa typu miestnosti.

Rezervujte si termín bezplatnej konzultácie a nacenenia:

  Call Now Button